چه پارامترهایی برای انتخاب و خرید باتری اهمیت دارد ؟

Cold Cranking Amps یا CCA:

مقدار عددی میزان جریان دهی باطری برای 30 ثانیه در دمای 17- درجه نشان می دهد. در حالی که ولتاژ  2 سر ان حدود 7.2 ولت ثابت بماند.برای استارت خودرو در هوای سرد این مقدار باید حداقل بین 400 تا 600 باشد.مقدار بالای 600 امپر برای خودرو های سنگین اهمیت دارد.هرچقدر مقدار ان بالاتر باشد نشان دهنده کارایی بیش تر باطری در هوای سرد است.

Cranking ampere یا CA: 

نشان دهنده میزان جریان دهی باطری در دمای صفر درجه سانتیگراد است.معمولا مقدار ان از CCA بیشتر است.چون در این دما باطری توانایی ارایه جریان لحظه ای بالاتری به نسبت دمای 17- درجه را دارد.

 

Reserve Capacity یا RC:

این عدد تعداد دقایقی است که باطری میتواند 25 امپر به بار تزریق کرده درصورتی که ولتاژ  باطری 10.5 ولت ثابت بماند.نشان دهنده اینست که در حالتی که دینام خراب شود به چه مدت باطری به تنهایی پاسخگو است.یا اگر در سرعت پایین در شب یا موقع زمستان حرکت میکنید.باطری توانایی ارایه جریان لازم را داشته باشد.

 

Amp Hour Rating یا A/H:

نشان میدهد که باطری با توجه به جریان مصرف کننده چند ساعت میتواند بار را تامین کند برای مثال بار یک امپری میتواند باطری 60 امپری را 60 ساعته تخلیه کند.این پارامتر در حالی است که ولتاژ 2 سر باطری نباید از 10.5 ولت کمتر بشود.البته استاندارد این پارامتر در دمای 21 درجه سانتی گراد مطرح است.

 

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)
اشتراک گذاری:
0

بالا

X